Přeskočit na obsah

Lektoři

Naši lektoři jsou odborníci ze světa umění. Mezi ně patří například:

Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil filmovou sérií Bastardi a hvězdně obsazeným seriálem Stopy života. Vystudoval Univerzitu Jana Ámose Komenského, obor speciální pedagogika. Působil i jako učitel a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů. Tomáš natočil řadu filmů, jako např. Voda, čo ma drží nad vodou, Kluci z Hor či Stáří není pro sraby. V brzké době se můžete těšit na premiéru filmu Bastardi: Reparát. Momentálně natáčí film Ležáky a ve spolupráci s Ambrozií také seriál Společně sami, ve kterém se objeví řada našich účastníků.

photo-ct-5585-800-471--2

Jakub Moulis

Lektor muzikálového a filmového herectví

Jakub Moulis je zpěvák, herec, moderátor, učitel a spoluzakladatel multižánrové soutěže Klipárna. Jakub se dostal nejvíce do povědomí díky soutěži The Voice, kde se umístil na druhém místě. Zpěv a hra na kytaru ho doprovází celý život. Momentálně vystupuje v kapele Highland, se kterou v letošní festivalové sezoně objel 24 koncertních akcí. Miluje herectví. Zahrál si například ve filmu Stáří není pro sraby nebo v seriálu Společně sami. Mimo jiné také vyučuje na základní škole.

Andrea Čudová

Lektorka tance

Momentálně je součástí profesionální streetové složky ViViD Dance Company, kde se rozvíjí především ve streetových stylech a high heels performance. Má za sebou spolupráci na tanečních videoklipech, eventech a společenských akcích. Současně také pokračuje ve studiu herectví na konzervatoři. Jako herečku ji můžeme znát z několika reklamních spotů nebo seriálů jako jsou například Místo zločinu České Budějovice, Stopy života, Tři poldové nebo Carnival Row. Na filmových plátnech jsme ji mohli vidět jako Annie v muzikálovém filmu Andílci za školou. Aktuálně herecky spolupracuje s Michalem Nesvadbou na jeho rozlučkovém představení do O2 Arény a působí v Hudebním divadle Karlín v představení Slunce, seno, jahody.

Jindřich Žampa

Lektor mediální tvorby

Začal s dabingem ve svých 7mi letech. V dabingu ztvárnil stovky seriálových, filmových rolí a reklamních spotů. Za dabing byl nominován na cenách Františka Filipovského 3 roky po sobě. Moderoval pořad Teleskop na ČT a uváděl svojí vlastní talkshow na Stream.cz. Vystudoval Pražskou konzervatoř v oboru hudebně dramatickém – herectví. Zahrál si v několika seriálech a filmech (Policie Modrava, Ohnivé kuře, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Marie Terezie). Účinkuje v Divadle Radka Brzobohatého. V roce 2022 nadaboval titulní role v seriálech Srdcerváči/Heartstopper, Umbrella Academy nebo Stranger Things a začal se věnovat dabingové režii pro Disney+ a Netflix. Nyní natáčí novou štědrovečerní pohádku „Klíč svatého Petra“, která se bude vysílat již letošní Vánoce na České Televizi.

Denisa Grossová

Lektorka tance a mediální tvorby

V osmi letech se začala závodně věnovat stepu a ve své kariéře získala titul čtyřnásobné mistryně světa. V roce 2013 ztvárnila svou první divadelní roli v muzikálu Zorro a od té doby se divadlu věnuje naplno. Byla součástí řady muzikálových projektů a zahrála si například v muzikálu Fantom Opery, Čarodějka, Děti ráje, či Ples Upírů. V současné době ji můžete vidět v inscenaci Okno mé lásky, Slunce, seno, jahody či Anděl páně. Kromě stepu, tance, zpěvu a herectví se věnuje i fotografii, grafice a digitálnímu marketingu, který studovala na vysoké škole Newton University.

Štěpán Tuček

Lektor divadelního a filmového herectví

Herec, loutkoherec a dabér. Loutkovému divadlu se věnoval od dětství, založil vlastní zájezdové divadlo pod názvem Štěpánovo kouzelné/loutkové divadlo. Aktuálně ho můžete slyšet ve filmu Avatar 2, kde propůjčil hlas jedné z hlavních postav. V roce 2017 nastoupil do svého prvního angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě a zároveň se stal hostujícím hercem v Divadle Radka Brzobohatého. Stal se členem souboru Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze. Hostuje ve Vršovickém divadle MANA, Venuši ve Švehlovce – Depresivní děti touží po penězích, Divadle Josefa Kajetána v Plzni, divadle Dokola, kde hraje monodrama PRASE v roli Václava Havla a v režii Petry Horváthové hraje monodrama Levnej život. Nyní se věnuje více filmovému herectví. Vidět jste ho mohli např. v seriálu Hlava medúzy, v rodinné komedii Tady hlídáme my, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí či v seriálu Společně sami. Nyní chystá celovečerní film MORITZ z období Habsburků, kterému napsal námět.

Adam Vopička

Lektor filmové tvorby

Adam se chtěl od malička věnovat hudbě. Kvůli nečekaným problémům se sluchem ale změnil směr, absolvoval střední průmyslovou školu Panská (obor Obraz a zvuk) a začal se věnovat režii. Postupem času se od malých zakázek vypracoval až k projektům pro velké klienty (Škoda Auto, Seznam.cz, Pilsner Urquell a další). Krom režie založil dvě úspěšné společnosti. Produkční společnost Flux Films a castingovou agenturu Aircasting. A říká se, že když mu zbyde čas, jde na ryby nebo paří videohry.

Michaela Nosková

Lektorka muzikálu

Stala se finalistkou druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2005. V roce 2011 vystudovala muzikálové herectví na JAMU v Brně, dále pak studovala v New Yorku a nakonec také v Londýně. Za sebou má přes 30 hlavních rolí v muzikálech a operetách a také 2 nominace na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v oboru Opereta, Muzikál. V současnosti ji můžete vidět jako Evitu, Valencii ve Veselé vdově či jako Onu v muzikálu Sněhová královna. Vyhrála také několik mezinárodních pěveckých soutěží a za sebou má koncerty mimo jiné i v zemích jako je Indie, Uzbekistán, Tanzánie nebo Arabské emiráty.