LEKTOŘI

Naši lektoři jsou odborníci ze světa umění. Mezi ně patří například:

Jan Přeučil

Lektor herectví

Český filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog. V roce 1960 absolvoval na pražské DAMU. Stálé divadelní angažmá měl v Divadle Na zábradlí od roku 1960 do roku 1993. Působil zde i jako šéf činohry. Od roku 1993 je na volné noze – hostoval například v Hudebním divadle v Karlíně. Z řady filmových rolí stojí za zmínku filmy: Smrt krásných srnců, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Jak básníci přicházejí o iluze nebo televizní seriál Arabela.  Ztvárnil také přes 400 rolí v rozhlase, kde nalezlo široké využití jeho rétorické umění. Dlouhá léta vyučovat na pražské DAMU, nyní působí na Vysoké herecké škole na Slovensku.

Ivan Vyskočil

Lektor filmového a divadelního herectví

Český filmový a divadelní herec. Byl členem Činoherního klubu, Divadla Jiřího Wolkera a Divadla Pod Palmovkou. Patří k zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie. Znát ho můžete také z filmových pláten například Smrt krásných srnců, Nesmrtelná teta nebo Bastardi 3. Kromě filmů jste ho mohli nesčetně krát vidět i v seriálech – Létající Čestmír, Zdivočelá země, Vyprávěj nebo Atentát.

Vzdělání:
DAMU – činoherní herectví

Tereza Kostková

Lektorka herectví a moderace

Je dcerou herečky Carmen Mayerové a herce Petra Kostky. Vystudovala Střední pedagogickou školu a Vyšší hereckou školu v Praze. V současnosti je jednou z nejpopulárnějších televizní hereček, její tvář jistě poznáte v seriálu Vinaři, Obchoďák, nebo Cesty domů. Věnuje se i moderování, společně s Markem Ebenem moderovala několik řad taneční soutěže Star Dance… aneb když hvězdy tančí. Hraje i v divadle, momentálně ji můžete vidět v Divadle Brodwayi v představení Mýdlový princ. 

Arnošt Goldflam

Lektor herectví

Český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti. Pracoval postupně jako slévač, jádrař a dále v Královopolské jako rozpočtář. Následovalo studium JAMU, již tehdy hrál drobné role na divadle. Po studiu působil v brněnských divadlech Večerní Brno a Divadlo X, od studijního věku taktéž vystupoval v Divadle na provázku. V letech 1978 až 1993 působil v HaDivadle. V 80. letech začal být obsazován do menších filmových a televizních rolí. Největší ohlas měly role Arnošta ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Lustiga ve snímku Lotrando a Zubejda. V nynější době režíruje divadelní hry a učí na JAMU a DAMU.

Vzdělání:
JAMU – činoherní herectví

Eva Hrušková

Lektorka loutkového herectví a dabingu

Herečka známá jako představitelka slavné pohádkové Popelky. Po maturitě se vydala studovat DAMU, ale místo klasického herectví se rozhodla pro svou milovanou „loutkařinu“. Na televizi úplně nezanevřela – objevila se hned v několika televizních pohádkách, nazpívala do nich i písničky. Mimoto vedla kroužky dramatické výchovy pro děti, hrála v Divadle bez opony a vyzkoušela i divadlo jednoho herce. V současnosti se spolu se svým hereckým kolegou a manželem Janem Přeučilem věnuje zejména přípravám loutkových představení pro nejmenší.

Michaela Jadrná

Lektorka moderování a tance

Jako pedagog působí na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Tuto školu (obor dramatické umění a moderování) i vystudovala. V umělecké branži se pohybuje téměř 15 let a působila na rádiích Crystal, Černá Hora, Kiss, Jizera, SeeJay a v současné době spolupracuje s Českým rozhlasem 3 – stanicí Vltava. V letech 1999 – 2001 pracovala jako krajská zpravodajka TV Prima a vzápětí začala propůjčovat svůj hlas televizním reklamám. Moderuje mnoho živých akcích a je členkou PiDivadla, vystupuje i jako tanečnice.

Vzdělání:
Pedagogické – Vyšší odborné 
(VOŠH)

Roman Tomeš

Lektor muzikálového herectví

Je známý především z divadla Kalich jako představitel několika rolí v muzikálech. Uvedl se Osmým světadílem, Touhou, pak ztvárnil např. Giacoma Salaia v Moně Lise nebo Dannyho v Pomádě. Právě titulní role v Pomádě mu vynesla přezdívku „Český Travolta“.  Všimli si ho i filmaři, takže  se objevil v seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z počátků.

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické – Vyšší odborné
(Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze)

Martin Dejdar

Lektor herectví

Český herec, televizní moderátor, filmový producent a dabér. Po studiu na pražské DAMU nastoupil do svého prvního angažmá v divadle Studio Y. Do diváckého povědomí se dostal především díky několika filmovým rolím. Jeho debutem byl povídkový snímek Zelená léta. Jeden z nejlepších hereckých výkonů podal ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Následovaly filmy Amerika a Učitel tance, přičemž za druhý jmenovaný obdržel Českého Lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Svůj hlas propůjčil několika známým postavám – Bart Simpson nebo Myšák Stuart Little. Legendární se v jeho podání stal také rocker Ozzák ze seriálu Comeback, nebo role podplukovníka Matěry v historickém seriálu Zdivočelá Země.

Václav Kopta

Lektor herectví

Během studia pražské konzervatoře přijal nabídku hrát ve filmu Sněženky a machři roli Radka Převrátila. Později se stal se stálým členem souboru divadla Semafor a v divadlech působí dodnes. Díky jeho hudebnímu nadání se podílel na vzniku několika muzikálů, působil v několika kapelách a napsal několik textů zpěvačce Haně Zagorové a Leoně Machálkové. Po boku Michala Suchánka a Richarda Genzera jste ho mohli vídat v televizním pořadu Mr.GS. V současnosti hraje v seriálu Ulice.

Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil filmovou trilogií Bastardi a hvězdně obsazeným seriálem Stopy života. Je jedním z nejaktivnějších českých režisérů poslední doby a do svých snímků obsazuje často i děti, které pozná na Ambroziádách. Působil i jako učitel a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů.

Vzdělání:
Pedagogické – Vysokoškolské
(UJAK)

Radim Fiala

Lektor herectví

Známý český herec. Svou hereckou kariéru započal v brněnském Divadle Husa na provázku, kde strávil 14 let. V roce 2006 odešel do Prahy a dnes se stále více věnuje filmu a televizi. Jeho nejznámějšími filmy jsou Tmavomodrý svět, Tobruk, Hranaři nebo Stůj, nebo se netrefím. V televizi hraje v seriálech, jako je Ordinace v růžové zahradě 2, kde proslul především jako doktor Petr Hanák, dále Rodinná pouta nebo Četnické humoresky.